Leczenie uzależnienia od hazardu

Tak samo jak w przypadku wszystkich innych uzależnień leczenie rozpoczyna się od podjęcia decyzji o całkowitej abstynencji. W przypadku hazardu rezygnacja dotyczy zarówno gier hazardowych jak towarzyskich. Nie dozwolona jest również rola obserwatora czy też oglądanie teleturniejów. Zaleca się również abstynencje od alkoholu. Wszystkie te działania mają na celu uwolnić umysł od myślenia o graniu.

Kolejnym krokiem jest rozpoczęcie psychoterapii i otrzymanie pomocy psychologicznej. Na tym etapie najważniejsze jest odnalezienie podłoża uprawiania hazardu oraz opracowanie strategii umoliwiającej zmianę sposobu myślenia osoby uzależenionej.

Sama terapia nie gwarantuje, że nałóg nie wróci. Ważna jest tutaj samokontrola oraz rozpoznanie przyczyn grania:

-adrenalina
-nuda
-stres
-możliwość wygranej

Konieczne jest zawsze stawianie bliskich ponad przyjemność grania i otaczanie się osobami, które nie mają problemów z hazardem. Istnieją wyspecjalizowane ośrodki prowadzące zajęcia terapii leczenia uzależnień https://osrodek-terapii.com/hazard.html

Miting 12 krokowy

Miting Kroków Anonimowych Hazardzistów jest zgromadzeniem nałogowych graczy, poświęconym wymianie doświadczeń dotyczących 12 kroków zdrowienia. Podczas spotkań osoby uzależnione mogą podzielić się swoimi doświadczeniami na drodze do realizacji kolejnych kroków.

Przyznanie się do własnej słabości i zrozumienie posiadanego problemu to klucz do sukcesu, chociaż droga do niego prowadząca nie będzie krótka i prosta. Niezwykle istotne jest zatrzymanie lawiny narastających długów, problemów rodzinnych oraz natłoku złych myśli i skierowanie swoich kroków nie do kasyna, ale na terapię.

Przy wsparciu doświadczonych terapuetów oraz najbliższych jesteśmy w stanie pokonać nałóg.

Post Author: Lucyna

Pomagam przezwyciężyć nałóg osobom uzależnionym od hazardu i innych używek takich jak alkohol, narkotyki. Jeżeli Ty lub bliska Ci osoba potrzebuje pomocy skontaktuj się ze mną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *